OBAVIJESTI O NASTAVI NA DALJINU ZA RODITELJE I UČENIKE

Autor: Tihana Gredelj, 27. 3. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

želim vam dovoljno snage da svi zajedno izdržimo ove nevolje koje su nas snašle. Najvažnije je sačuvati zdravlje, ali moramo nastaviti život na jedan potpuno drugačiji način. Sada smo svi upućeni na rad i učenje na daljinu i polako se na to privikavamo.

U nastavku slijede osnovne upute i opis organizacije nastave na daljinu. Učenje će biti uspješno ako se zadacima pristupi motivirano i odgovorno, a u situaciji nastave na daljinu važno je da djeca budu savjesna u obavljanju zadataka i da samo učenje smatraju jednakim onom u školi.

Iako ste upute već dobili od razrednika svoje djece, podsjetio bih vas još jedanput na neke važne odrednice u provođenju nastave na daljinu:

• Nastava na daljinu je obavezan oblik nastave za sve učenike, a svaki izostanak učenika s dnevnih aktivnosti roditelj je dužan opravdati.

• Dnevna nastava se odvija prema dosadašnjem ustaljenom rasporedu (A i B).

• U virtualnoj učionici vrijede sva pravila ponašanja kao i u stvarnoj. Zato je važna kultura ponašanja i ophođenja.

• Zadatke u virtualnim učionicama zadaje učitelj, upućujući učenike na aktivnosti i kontinuirani rad, a uratke učenika kontrolira i vrednuje.

• Od ponedjeljka, 30.3.2020., učitelji u e-imenicima počinju opisno pratiti rad učenika, a ocjenjivanje će započeti nekoliko dana kasnije prema uputama koje će dati Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

• Nužna je stalna komunikacija i dnevno izvršavanje zadataka koji ne moraju biti u realnom vremenu. To znači da učenici dobivene zadatke mogu ispuniti tijekom dana, do dogovorenog vremena kako bi ih učitelj mogao pregledati.

• Roditelji, kao i u nastavi u školi, kod kuće prate napredak i potiču dijete na rad.

Sve ostale informacije dobit ćete u kontaktu s razrednicima svoje djece.

Želim vam zdravlje i puno uspjeha u radu!

Ravnatelj Mladen Konjević, dipl. defektolog