Obavijest roditeljima na početku nastavne godine

Autor: Matea Gavrić, 12. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

prvi tjedan nastave je iza nas i čestitam Vam svima na uspješnom početku i discipliniranom ponašanju Vaše djece.

Želim Vam da cijela ova godina, iako u nesvakidašnjim uvjetima, za vašu djecu bude zapamćena po osobnim uspjesima, novim znanjima, iskustvima i prijateljima.

Ipak, pandemija koronavirusa utjecala je na našu svakodnevicu.

Ovim putem još Vas jednom podsjećam na odgovorno ponašanje, kako u školi, tako i u svakodnevnom životu. Molim Vas da se dosljedno pridržavate propisanih mjera kako biste sačuvali i svoje, ali i tuđe zdravlje. Također  Vas molim da u kontinuiranoj komunikaciji s razrednicima pravovremeno obavještavate školu o svim bitnim informacijama.

Što se same škole tiče, upozoravam Vas na nužnost pravovremenog dolaska na nastavu Vaše djece, mjerenje temperature kod kuće, prije polaska u školu. Također Vas molim da djeca u školi imaju obuću za preobuvanje.

Važno je da da ne dolazite u pratnji djeteta/učenika ako imate simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako Vam je izrečena mjera samoizolacije ili ako imate saznanja da ste zaraženi s COVID-19.

Također, ne dovodite dijete/učenika povišene tjelesne temperature, koji  kašlje, ima  poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolju, proljev, povraćanje), ima izrečenu mjeru samoizolacije  ili imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

U slučaju potrebe Škola će kao i do sada organizirati online model nastave, a o načinima provedbe bit ćete obaviješteni na vrijeme.

Još smo prošle školske godine zajedno stvarali prva iskustva  online nastave, a koja će nam sada pomoći kako bismo bili još uspješniji, a učenici samostalniji u radu.

Ipak, vaša je uloga da svojoj djeci budete podrška, a ukoliko uočite probleme da se na vrijeme obratite razrednicima ili stručnoj službi škole.

Vjerujem da će sve biti u redu.

Srdačan pozdrav,

Mladen Konjević, dipl. defektolog