Potvrde o školovanju

Poštovani roditelji,

iz CARNET-a je priopćeno kako je u e-Dnevniku za učenike i roditelje napravljena nadogradnja kojom je omogućen ispis potvrda o statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola.

Potvrde o školovanju dostupne u e-Dnevniku

Učenici i roditelji sada mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Potvrde o školovanju učenika se mogu koristiti za različite svrhe kao što su ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje i druge. Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama, obavijestili su iz CARNET-a.

Kako do potvrde?

Učenik potvrdu može ispisati nakon što se u e-Dnevnik za učenike prijavi AAI elektroničkim identitetom. Potom gore desno pored imena otvara izbornik i odabire opciju ‘Ispis potvrda’. Nakon toga trebate odabrati svrhu potvrde te kliknuti na ‘Generiraj potvrdu’.

Roditelji se prijavljuju u e-Dnevnik za roditelje jednom od vjerodajnica koje su prihvaćene u sustavu e-Građani. Roditelji s više djece učenika pri ispisu potvrde odabiru za koje dijete žele potvrdu.

Za ispis potvrde roditelj u gornjem desnom dijelu sučelja pokraj svog imena treba kliknuti na izbornik i odabrati opciju ‘Ispis potvrda. U sljedećem koraku treba odabrati za koje dijete želi ispisati potvrdu, zatim svrhu potvrde iz padajućeg izbornika i na kraju roditelj treba kliknuti na ‘Generiraj potvrdu’.

Sve generirane potvrde se nalaze na poveznici ‘Moje potvrde’.

« Ožujak 2024 »