Klub mladih tehničara <<<

19. RoboKupu Grada Zagreba

Autor: Maris Miloš

4. ožujka 2026.

U utorak 3. ožujka 2026. u OŠ Julija Klovića održan je 19. županijski Robokup Grada Zagreba. Na ovogodišnjem 19. RoboKupu Grada Zagreba naši su učenici ostvarili odličan rezultat sudjelujući s čak dvije ekipe na ovom županijskom natjecanju.

Prva ekipa u sastavu Karmen Puškarić, Jakov Horvat i Grga Podobnik, kojoj je ovo već treća godina zaredom sudjelovanja, još je jednom pokazala iskustvo, znanje i uigranost te osvojila 6. mjesto.

Druga ekipa, koju su činila samo dva člana, učenici 6. razreda Petar Puškarić i Luka Špoljarić (iako je uobičajeno da ekipu čine tri učenika), prvi je put sudjelovala na ovom natjecanju i ostvarila sjajan rezultat osvojivši 7. mjesto. Njihov trud, motivacija i hrabrost za prvi nastup posebno su vrijedni pohvale.

Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima, uloženom trudu i dostojnom predstavljanju naše škole!

Ujedno pozivamo sve zainteresirane učenike koji se žele baviti robotikom da se pridruže Klubu mladih tehničara kod učiteljice tehničke kulture i mentorice učenika Maris Miloš. Rad u klubu pruža priliku za razvijanje tehničkih vještina, kreativnosti i sudjelovanje na zanimljivim natjecanjima poput RoboKupa.

Zahvaljujemo Društvu pedagoga tehničke kulture Grada Zagreba na podršci u provedbi i organizaciji natjecanja te na potpori koja nam je omogućila nabavu potrebne opreme.

Školska godina svemira

Školska godina svemira

Aktivnosti su započele kao obilježavanje Tjedna svemira, no zbog velikog interesa učenika postupno su se proširile na...

Aktivnosti Kluba mladih tehničara podupire Grad Zagreb i sufinancirana su sredstvima Grada Zagreba iz Programa javnih potpora u tehničkoj kulturi.

Skip to content