Stručni skup u našoj školi

Datum objave: 23. rujna 2024.

Našu školu prošle je godine Agencija za odgoj i obrazovanje imenovala sjedištem za polaganje stručnih ispita stručnih suradnika školskih knjižničara za Bjelovarsko-bilogorsku, Brodsko-posavsku, Istarsku, Karlovačku, Koprivničko-križevačku, Krapinsko-zagorsku, Ličko-senjsku, Međimursku, Osječko-baranjsku, Požeško-slavonsku, Primorsko-goransku, Sisačko-moslavačku, Varaždinsku, Virovitičko-podravsku, Vukovarsko-srijemsku, Zagrebačku županiju i Grad Zagreb, a članovi ispitnog povjerenstva su između ostalih i naša knjižničarka Iva Šišak, učiteljica hrvatskoga jezika Ingrid Sokolović te ravnateljica Mihaela Bajamić.

Danas je u našoj knjižnici održan i stručni skup “Stručno-metodička priprema za polaganje stručnog ispita stručnih suradnika knjižničara” uživo na kojem su predavanje održale viša savjetnica Adela Granić (Stažiranje i stručni ispit za stručne suradnike knjižničare osnovnih i srednjih škola, Opći dio programa polaganja stručnog ispita – Ustav, Zakon o odgoju i obrazovanju, Opći akti Škole), naša knjižničarka Iva Šišak (Korak po korak do dobrog nastavnog sata), knjižničarka Anastazija Komljenović iz Osnovne škole Slavka Kolara, Kravarsko (Pisana priprava za nastavni sat na stručnom ispitu), naša učiteljica hrvatskoga jezika Ingrid Sokolović (Ovladavanje jezičnom normom za stručni ispit) i knjižničarka Ana Sudarević iz Osnovne škole Dubovac, Karlovac (Dokumentacija školskog knjižničara).

Zahvaljujemo svim pripravnicima na pažnji, a kolegicama na izdvojenom vremenu te prenesenom znanju!