Povijest

Osnovna škola Mladost u novozagrebačkom naselju Utrina 1968. godine dobila je svoje temelje. Službeni početak rada škole može se smatrati dan 27. listopada 1970. godine. Osnivač škole je Grad Zagreb.

Te početne 1970./1971. školske godine upisano je 477 učenika od prvog do osmog razreda s ukupno 27 zaposlenih prosvjetnih djelatnika. Tijekom 1971. godine završena je sportska dvorana, a u samoj zgradi, još su se obavljali popravci premda se odvijala nastava. Zbog radova, nastava se odvijala na 3 lokacije: matična škola, Jakuševac i Sopot.

Iduća godina znakovita je po velikom broju učenika. Upisano je 65 odjeljenja i 4 odjeljenja produženog boravka, ukupno 2238 učenika.

Danas škola ima 21 razredni odjel i 355 učenika.

Dokumentarni film O jednoj Mladosti snimljen je povodom pedesete godišnjice Osnovne škole Mladost u Zagrebu (Zagreb, lipanj 2021.).

Hvala svim bivšim, sadašnjim i budućim Mladostašima koji su doprinijeli snimanju ovog filma.