Školski odbor

Školom upravlja Školski odbor.

Školski odbor ima sedam članova od kojih jednog člana bira i razrješuje Radničko vijeće, a ako Radničko vijeće nije utemeljeno, imenuju ga i opozivaju radnici neposrednim i tajnim glasovanjem na način propisan Zakonom o radu za izbor radničkog vijeća koje ima samo jednog člana, a ostalih šest članova imenuje i razrješava:

• Učiteljsko vijeće dva člana iz reda učitelja i stručnih suradnika
  • Vijeće roditelja jednog člana iz reda roditelja koji nije radnik Škole
  • Osnivač tri člana samostalno.

Članovi Školskog odbora imenuju se na vrijeme od četiri godine i mogu biti ponovno imenovani, a mandat članova teče od dana konstituiranja Školskog odbora.

Školski odbor se može konstituirati ako je imenovana većina članova Školskog odbora.

Članovi Školskog odbora u mandatu od 8. 4. 2021. godine do 8. 4. 2025. godine:

Ivana Čorić – predstavnica osnivača

Tihana Ivić – predstavnica osnivača

Ivan Vranković – predstavnik osnivača

Tajana Meglaj – predstavnica roditelja

Mira Bogut – predstavnica učitelja i stručnih suradnika

Monika Smojver – predstavnica učitelja i stručnih suradnika

Mira Kasun – predstavnica radnika

Predsjednica Školskog odbora – Mira Bogut

Zamjenica predsjednice Školskog odbora – Tajana Meglaj

Javnost rada

Temeljem članka 12. Zakona o pravu na pristup informacijama (Narodne novine broj 25/13. i 85/15.) tijela javne vlasti obvezna su javnost informirati o:

• dnevnom redu zasjedanja ili sjednica službenih tijela i vremenu njihova održavanja, načinu rada i mogućnostima neposrednog uvida u njihov rad,
  • broju osoba kojima se može osigurati neposredan uvid u rad tijela javne vlasti pri čemu se mora voditi računa o redoslijedu prijavljivanja.

Osnovna škola Mladost raspolaže s tri (3) slobodna mjesta za osobe koje su zainteresirane prisustvovati sjednicama Školskog odbora, a da pritom ne ometaju red i tijek sjednice (glasno razgovaraju, upotrebljavaju mobitel i slično).

Svoju nazočnost na sjednici zainteresirani mogu prijaviti poštom na adresu: Osnovna škola Mladost, Karamanov prilaz 3, 10010 Zagreb ili na e-mail: ured@os-mladost-zg.skole.hr najkasnije jedan dan prije održavanja sjednice.

Predsjednica Školskog odbora obavijestit će sve prijavljene o mogućnosti prisustvovanja sjednici.

U slučaju da se prijavi više od tri (3) osobe mogućnost prisustvovanja sjednici odredit će se prema redoslijedu pristiglih prijava.

Tijela javne vlasti nisu dužna osigurati neposredan uvid u svoj rad kada se radi o pitanjima u kojima se po zakonu javnost mora isključiti, odnosno ako se radi o informacijama za koje postoje ograničenja prava na pristup prema odredbama Zakona o pravu na pristup informacijama.

Pozivi na sjednice Školskog odbora Osnovne škole Mladost

Zapisnici sa sjednica Školskog odbora Osnovne škole Mladost