Klub mladih tehničara <<<

Smotra tehničkog stvaralaštva

Autor: Maris Miloš

22. studenoga 2025.

Jubilarna 20. smotra tehničkog stvaralaštva mladih grada Zagreba – memorijal Damir Šiško, u subotu 22. studenog 2025. u Osnovnoj školi Luka. Na smotri su ove godine izložena 84 rada u deset kategorija. Naš Klub mladih tehničara prijavio je natjecateljski rad u šest kategorija. U kategoriji Oblikovanje i izrada tehničkih tvorevina 3D – pisačem predstavili smo se van konkurencije.

U ovogodišnjoj jakoj konkurenciji i velikom broju kvalitetnih radova, naši mladi tehničari ponovno su ostvarili odličan uspjeh, čime smo još jednom potvrdili visoku razinu znanja, kreativnosti i vještina naših učenika!

Zlatna medalja: Prometno svjetlo za pružni prijelaz – Jakov Horvat i Petar Puškarić u kategoriji elektronika.
Srebrna medalja: Pametni sustav za nadzor lončanica – Karmen Puškarić i Grga Podobnik u kategoriji automatika.
Brončane medalje dodijeljene su za radove:
Signalna ploča za označavanje radova na cesti K16-1 – Petar Puškarić i Viktor Vid Stojanovski u kategoriji automatika.
LED Škola Boja – Grga Podobnik u kategoriji didaktičke igre i edukacijske naprave.
Solarni rotor – Jakov Horvat u kategoriji tehničke inovacije.
Fotografija na temu Jesen u mome gradu – Naomi Posavec u kategoriji fotografija.

Naši mladi tehničari već rade na novim idejama i projektima, spremni i dalje istraživati, stvarati i osvajati nove uspjehe.

Čestitamo učenicima i njihovoj učiteljici Maris Miloš!

Školska godina svemira

Školska godina svemira

Aktivnosti su započele kao obilježavanje Tjedna svemira, no zbog velikog interesa učenika postupno su se proširile na...

Aktivnosti Kluba mladih tehničara podupire Grad Zagreb i sufinancirana su sredstvima Grada Zagreba iz Programa javnih potpora u tehničkoj kulturi.

Skip to content