Upute za plaćanje

Dnevno trajanje programa produženog boravka je od 12.00 do 17.00.

Jedinstven mjesečni iznos sudjelovanja roditelja učenika u cijeni programa produženog boravka iznosi 26, 54 eura za učenike od 1.- 3. razreda, a za učenike 4. razreda 46, 45 eura i može se umanjiti samo ako roditelji ostvaruju sljedeće olakšice:

Vrsta olakšiceIznosDokaz
dijete osobe s invaliditetom (100 % i 90 %)oslobađa se obaveze sudjelovanja u cijeni programarješenje o statusu invalida Domovinskog rata s podatkom o postotku invalidnosti, odnosno rješenje o statusu osobe s invaliditetom i postotku invalidnosti
dijete osobe s invaliditetom (od 80 % do 60 %)plaća 50 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa
dijete osobe s invaliditetom (50 % i manje)plaća 75 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa
drugo dijete iste obitelji u programu produženog boravkaplaća 75 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa
treće i svako daljnje dijete iste obitelji u programu produženog boravkaoslobađa se obveze sudjelovanja u cijeni programa
dijete samohranog roditeljaplaća 75 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programarodni list djeteta, smrtni list za preminulog roditelja/staratelja ili potvrda o nestanku drugog roditelja/staratelja ili rješenje nadležne podružnice Hrvatskog zavoda za socijalni rad o privremenom uzdržavanju djeteta
Gradski ured za obrazovanje sport i mlade utvrđuje pravo na oslobađanje, odnosno smanjivanje obveze sudjelovanja roditelja u cijeni programa za posebne slučajeve izvan utvrđenog sustava olakšica, a na osnovi obrazloženog zahtjeva škole u suradnji s nadležnim podružnicama Hrvatskog zavoda za socijalni rad, zdravstvenim i drugim nadležnim ustanovama.

Utvrđeni iznos plaća se za 10 mjeseci (rujan – lipanj), a eventualni izostanak učenika ne utječe na cijenu.  Iznos sudjelovanja roditelja učenika u cijeni programa utvrđuje se na temelju dokumentacije koju dostavljaju roditelji za svaku školsku godinu. Ako roditelj/staratelj učenika ostvaruje olakšicu po više osnova, primjenjuje se jedna olakšica koja je za roditelja najpovoljnija.

Dokumentaciju za stjecanje spomenutih prava roditelj odnosno staratelj dužan je dostaviti u školu (u fotokopiji) do 20. 9. 2025. godine učitelju produženog boravka, koji će istu dostaviti u računovodstvo škole.

Upis odnosno ispis iz programa produženog boravka tijekom školske godine moguć je s prvim danom u mjesecu nakon predaje zahtjeva/zamolbe u računovodstvo škole do 25. u mjesecu za sljedeći mjesec.